Договір купівлі-продажу будинку (зразок, шаблон)

Інші назви документа: Договір купівлі-продажу житлової будівлі, договір купівлі-продажу майнових прав, договір купівлі-продажу нерухомості.

Оцінка
Остання версія 28.02.2024
Розмір 4 сторінки
Формат Word і PDF
Заповнити шаблон

Договір купівлі-продажу будинку

Договором купівлі-продажу житлового будинку називають угоду між двома особами, де Продавець продає об'єкт в зазначеному стані за певну вартість, а Покупець зобов'язується виплатити всю заявлену суму. Договір купівлі-продажу в Україні не має терміну фактичної дії, так як одна особа відмовляється від своїх прав в користь нового власника.

Договір купівлі-продажу житлового будинку: основні умови

Сторонами договору можуть виступати юридичні, фізичні особи або фізичні особи-підприємці . Допускається продаж будинку, що знаходиться в спільній власності. В такому випадку особа, яка має намір укласти угоду, має отримати письмову згоду іншого власника або надати довіреність. Прикладом може служити реалізація спільної нерухомості подружжя.  

Готовий зразок договору купівлі-продажу будинку повинен містити умови угоди, відповідальності сторін. За бажанням учасників вказуються терміни виписки і звільнення будинку, хто оплачує витрати на оформлення договору. Істотними умовами документа є вказівка дати його укладення, а також:

  • Характеристики нерухомості. Вказуються загальна площа будинку, кількість житлових та господарських приміщень, поверховість, точна адреса. Цей же пункт містить характеристики земельної ділянки, кадастровий номер, наявність комунікацій та інші технічні особливості.
  • Відповідальність сторін. Тут вказується, хто і що повинен зробити до і після укладення угоди, які штрафні санкції передбачені в разі, якщо Покупець або Продавець не виконають свої зобов'язання.  
  • Вартість нерухомості. Прописується остаточна сума угоди. Оцінити стан будинку і визначити його остаточну вартість перед укладенням договору повинен фахівець по оцінці майна. У розділі, присвяченому вартості нерухомості, також прописуються порядок, терміни передачі коштів від Покупця Продавцю, а також інші умови, які стосуються виплат.
  • Реквізитів сторін. Покупець і Продавець вказують точну адресу проживання (реєстрації), дані паспорта, ідентифікаційний номер, телефон для зв'язку.

Відносини в рамках договору купівлі-продажу житлового будинку регулює Цивільний і Земельний кодекси України. Якщо в угоді беруть участь юридичні особи або фізичні особи-підприємці, відносини Покупця і Продавця регламентуються Господарським кодексом України.

Як укладається договір купівлі-продажу будинку

Документ заключається в письмовій формі, для отримання юридичної сили потрібно нотаріальне завірення. Покупець і Продавець власноруч підписують документ в присутності нотаріуса і віддають його на завірення і реєстрацію. Фінансові кошти по угоді передаються в порядку, зазначеному в умовах договору.

Після підписання договору і передачі грошових коштів, новий власник (Покупець) зобов'язаний зареєструвати будинок в Державному реєстрі прав на нерухоме майно. Зробити це можна через нотаріуса або самостійно, звернувшись до державного реєстратора за місцем розташування будинку.

Внесення змін і розірвання договору купівлі-продажу житлового будинку

Законодавство України допускає розірвання договору в двох випадках:

  • За ініціативи однієї з сторін.
  • За обопільним бажанням сторін.  

В останньому випадку потрібно підписати зворотню угоду, яка буде визнавати раніше підписаний документ недійсним. В такому випадку можна виключити судові суперечки, так як згідно з новим документом Продавець і Покупець змінюються місцями - проводиться зворотна операція. Якщо сторони не можуть прийти до домовленості, ініціатор може звернутися до суду. Як правило, необхідність розірвання договору купівлі-продажу житлового будинку з'являється по ряду причин:

  • Шахрайство.
  • Власник страждає психічними захворюваннями.  
  • Власник діяв проти своєї волі.
  • Куплена нерухомість не відповідає заявленій якості або в деяких інших випадках.

Порядок розірвання та зміни договору купівлі-продажу будинку прописаний в Цивільному кодексі України. У разі, якщо сторони прийшли до висновку, що деякі умови оформленого документа потрібно змінити, складається додаткова угода, в якій прописуються корективи до основного документа. Підписання здійснюється в стандартному порядку - з посвідченням у нотаріуса, зазначенням реквізитів і підписом сторін. Якщо Покупець або Продавець не згоден з змінами, суперечка вирішується в судовому порядку.  

Договір купівлі-продажу житлового будинку: зразок на FastDoc

На нашому сервісі доступний типовий договір купівлі-продажу будинку, зразок можна заповнити і завантажити за кілька хвилин. Щоб отримати документ на руки, потрібно:

  • Заповнити шаблон, слідуючи навігації автоматичного конструктора.
  • Вказати e- mail і оплатити готовий документ будь-яким доступним способом з переліку зазначених варіантів.
  • Отримати договір на електронну пошту або завантажити його прямо на сайті.

Документ складався нашими досвідченими юристами, він містить всі умови в рамках чинного законодавства, захищає права та обов'язки Покупця і Продавця. Договір доступний в форматах word або pdf, тому перед роздруківкою його можна відредагувати. Якщо у вас є питання або виникли складності при заповненні шаблона, зверніться в розділ "Підтримка" і зв'яжіться з нами.

Інші документи:

Заповнити шаблон

Примітка

  • Договір потребує нотаріального посвідчення
  • Розрахунки по договору повинні здійснюватися за допомогою банківських переказів
  • Якщо продавець перебуває у шлюбі, він має отримати письмовий дозвіл на продаж від його жінки/чоловіка
  • Покупець повинен зареєструвати свої права в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно
  • Вартість формує оцінювач

Принцип роботи з конструктором

1.Виберіть шаблон
Виберіть шаблон потрібного докумену та натисніть кнопку "Заповнити шаблон".

2.Заповніть форму
Дайте відповіді на запитання у формі справа, на основі яких і буде створено Ваш документ.

3.Збережіть документ
Збережіть готовий документ у форматах Word або PDF з можливістю його подальшого редагування.