Договір оренди квартири (зразок, шаблон)

Інші назви документа: Договір найму житла, договір оренди квартири

Оцінка
Остання версія 2021-01-05
Розмір 5 сторінок
Формат Word і PDF
Ціна 95 грн
Заповнити шаблон

Готовий договір оренди квартири

Договір для оренди квартири - юридичний документ, згідно з яким власник передає іншій особі своє приміщення для проживання на певний період. Ця угода має юридичну силу і передбачає, що орендар буде оплачувати проживання в зазначені терміни. Допускається оформлення оренди:

 • квартири;
 • приватного будинку;
 • кімнати.

Для гарантії комфортного проживання об'єкт повинен відповідати технічним, санітарним вимогам, встановленим на території України.

Типовий договір оренди квартири: особливості

Особи з будь-яким статусом допускаються до участі в угоді. Законом не заборонено укладати договір оренди житлового приміщення між фізичною та юридичною особою, між двома фізичними особами. Юрособа може бути зареєстровано з будь-якою формою господарювання, фізична особа - як приватний підприємець. Якщо організація виступає як орендар, вона не має права використовувати орендований об'єкт в комерційних цілях - допустимо тільки проживання фізичної особи.

Правильний договір оренди квартири також повинен охоплювати наступні умови:

 • Сторони можуть достроково розірвати угоду - письмово або за усною домовленістю.
 • Будь-який простий договір оренди квартири встановлює, що якщо орендодавцю необхідно зайняти житлоплощу або звільнити її з інших причин, він повинен повідомити про це орендаря за 2 місяці.
 • Коли договір оренди житлового приміщення з фізичною особою фактично перестав діяти і орендар проживає 1 місяць без заперечень з боку орендодавця, документ вважається автоматично пролонгованим. Термін пролонгації - спочатку зазначений в умовах документа.

Стандартний договір оренди квартири набуває чинності в момент фактичного підписання сторонами. Засвідчення угоди у нотаріуса здійснюється за бажанням сторін. Однак в разі, якщо житло орендується з подальшим викупом, обов'язкові:

 • нотаріальне посвідчення;
 • державна реєстрація.

Чому потрібно укладати договір оренди житлового приміщення

Згідно з чинним законодавством, після того як був підписаний договір оренди квартири, бланк в заповненому вигляді надається до фіскальної служби. Сплата податку повинна проводитися 4 рази на рік протягом 40 днів з останнього дня звітного кварталу. Платник податків самостійно розраховує суму в залежності від величини орендної плати.

Зрозуміло, кожен може заповнити бланк-договір оренди квартири, який матиме неофіційний характер. Однак слід пам'ятати, що дані дії вважаються правопорушенням. При виявленні незаконної діяльності орендодавець повинен виплатити штраф у розмірі від 17 до 34 тисяч гривень, про це зазначається в статті 212 Кримінального Кодексу України.

Договір оренди квартири між фізичними особами та організаціями: переваги

Як правило, в укладанні угоди з оренди зацікавлені власники приміщення. Але і квартиронаймачі також відзначають плюси:

 • Гарантія наявності місця проживання. Договір оренди квартири, зразок зі стандартними умовами, перш за все захищає орендаря від передчасного виселення.
 • Фінансова стабільність. Умови угоди включають в себе фіксовану плату за оренду на певний термін, без можливості її спонтанного підвищення.
 • Особистий простір. Договір оренди житлового приміщення між фізичними особами повинен включати в себе умови відвідування об'єкта з боку власника. Це захистить проживаючого від незручностей - раптових і частих візитів.

Для власника житла переваги від укладення договору очевидні:

 • Стандартний договір оренди житлового приміщення, квартири, а також іншого житлового об'єкта, захищає власника від недобросовісних наймачів. У разі псування майна умови угоди передбачають відшкодування шкоди.
 • Якщо квартиронаймач здає приміщення третім особами, порушує терміни оплати або інші умови, власник може звернутися до правоохоронних органів.
 • Можливість поліпшення житла. Ремонтні роботи, заміна сантехніки або будь-якого обладнання можуть бути зроблені за взаємовигідною домовленістю.

Типовий договір оренди житлового приміщення на сервісі FastDoc

Якщо вас цікавить простий договір оренди квартири, зразок документа представлений перед вами. Угода розроблена нашими досвідченими юристами і включає в себе всі стандартні умови, що захищають інтереси і права орендаря і орендодавця. Зверніть увагу, наш простий договір оренди квартири, зразок 2020 р між фізичною та юридичною особою, а також фізособами, не включає в себе опцію викупу. Документ представлений українською мовою.

Щоб придбати договір житлового приміщення, зразок потрібно заповнити - натисніть кнопку "Заповнити шаблон". Введіть необхідну інформацію по вашому об'єкту, і після оплати скачайте готовий документ в форматі pdf або word. Ми також відправляємо готову угоду на e-mail.

Заповнити шаблон

Примітка

 • Державна реєстрація не потрібна
 • Посвідчення (завірення) нотаріуса не є обов’язковим (за бажанням сторін)
 • Оренда передбачає отримання прибутку, що може бути предметом оподаткування

Принцип роботи з конструктором

1.Виберіть шаблон
Виберіть шаблон потрібного докумену та натисніть кнопку "Заповнити шаблон".

2.Заповніть форму
Дайте відповіді на запитання у формі справа, на основі яких і буде створено Ваш документ.

3.Збережіть документ
Збережіть готовий документ у форматах Word або PDF з можливістю його подальшого редагування.