Цивільно-правовий договір (зразок, шаблон)

Інші назви документа: Трудова угода, договір цпх

Оцінка
Остання версія 28.02.2024
Розмір 4 сторінки
Формат Word і PDF
Заповнити шаблон

Цивільно-правовий договір (ЦПХ)

Уже багато років цивільно-правовий договір є одним з найпопулярніших способів оптимізування витрат на оплату праці фізичних осіб. Однак для грамотного застосування документа в своїй діяльності роботодавцю потрібно враховувати його особливості та низку правил, регламентованих чинним законодавством.

Цивільно-правовий договір, зразок для України, ви можете скачати на нашому сайті, витративши мінімум часу.

Цивільно-правовий договір в Україні: що це

Цивільно-правовий договір, він же трудова угода, в Україні за юридичною силою і змістом являє собою різновид договору послуг. У ньому вказуються умови співпраці між роботодавцем і найманим працівником. При цьому документ не є трудовим договором, не дивлячись на схожість в назві, так як трактується абсолютно по-іншому. Трудова угода в Україні 2020-2021 року описує умови угоди, при якій одна сторона, використовуючи свій досвід і професійні знання, надає послуги іншій стороні. Відповідно, предметом договору вважаються роботи або послуги найманого фахівця. Повний перелік робіт (послуг) вказується в документі або, якщо це зручно сторонам, в додатку до нього.

Заповнюється зразок цивільно правового договору з фізичною особою українською мовою.

Трудовий або цивільно-правовий договір: основні відмінності

У разі, якщо перевірка Держпраці виявила, що за фактом цивільно-правовий договір є трудовим, порушнику призначається штраф у розмірі 10 мінімальних заробітних плат. Підставою для обтяження є стаття 265 КЗпП. Тому, перш ніж заповнювати цивільно-правовий договір в Україні (зразок представлений на цій сторінці), сторони повинні чітко розуміти, чим він відрізняється від трудового — ці документи мають суттєві відмінності.

Насамперед, потрібно розуміти, що трудовий договір укладається для організації робочого процесу. Тоді як договір ЦПХ (зразок скачати ви можете на сервісі FastDoc), потрібен для досягнення певного результату. 

Які умови прописуються в трудовому договорі

  • Трудовий договір регламентується Кодексом законів про працю України.
  • Роботодавець несе всі ризики за виконання поставлених трудових завдань.
  • Працівникові виплачується заробітна плата не рідше двох разів на місяць, при цьому вона не повинна бути нижчою за мінімальний розмір, встановлений на території країни. Також фахівець зараховується в штат.
  • Роботодавець сплачує всі соціальні виплати, оплачує відпустки.
  • Допускається укладання трудового договору на невизначений термін.

Що описує готовий бланк цивільно-правового договору

  • Цивільно-правовий договір регламентується Цивільним кодексом України.
  • Порядок виплат визначається умовами договору, при цьому розмір мінімальної оплати праці не має значення.
  • Замовник має право не гарантувати соціально-трудовий захист Виконавцю.
  • Перед тим як заповнити представлений зразок трудової угоди з працівником в Україні, зверніть увагу, що виконавець несе відповідальність за якість виконання робіт або послуг.
  • Угоду рекомендується укладати безстроково.
  • Виконавець не значиться в штаті.

Таким чином, за трудовим договором виконавча особа набуває статусу Працівника і отримує повний соціальний і трудовий захист зі щомісячною оплатою. У той час як трудова угода прописує відповідальності сторін між Виконавцем і Замовником, причому перший не отримує пільг, соціального захисту та заробітної плати, всі розрахунки виконуються згідно рамок, які передбачає підписаний приклад договору ЦПХ.

Згідно з цивільно-правовим договором, Виконавець має право не підкорятися розпорядку в компанії, яка замовила послуги або роботи. На нього також не поширюються накази керівництва та інші умови, що стосуються діяльності компанії.

Трудова угода в Україні: важливі особливості

Коли юрист розробляє цивільно-правовий договір, типовий зразок, його сторонами завжди виступають Виконавець і Замовник. Замовником може бути фізична або юридична особа, приватний підприємець. Виконавець, за фактом Співробітник, — це фізична особа або індивідуальний підприємець. Основними пунктами та умовами, які передбачає зразок договору ЦПХ, є:

  • Інформація про послугу. Описується характер робіт або послуг, які Замовник оплачує Виконавцю.
  • Якщо цивільно-правовий договір в Україні укладається між юрособою (приватним підприємством) та ФОП, то в цій угоді обов'язково вказуються вартість послуг або робіт і термін дії.

У всіх інших випадках документ складається на договірних умовах сторін.

Договір ЦПХ з фізичною особою: зразок, деякі умови укладення

Форма документа — лише письмова. Його виконання регулюється Цивільним кодексом і Законом "Про захист прав споживачів". Цивільно-правовий договір в Україні вважається укладеним на момент підписання сторонами. Однак якщо Замовник та Виконавець вважають, що угода вимагає нотаріального посвідчення, цей момент вказується в документі. У такому разі угода вважається укладеною лише після посвідчення нотаріусом.

Розірвання договору, внесення змін

Замовник або Виконавець, вивчаючи трудову угоду, зразок для України, заздалегідь повинні довідатися про порядок і умови внесення змін або розірвання договору. Зміни вносяться за погодженням сторін, всі нововведення позначаються в додатку, який підписується в тому ж порядку, що і основний документ.

Розірвання договору допускається в односторонньому порядку, а також у разі, якщо Замовник або Виконавець виконують умови не в повному обсязі. Розробляючи трудову угоду (бланк) перед підписом сторін, слід переконатися в наявності пункту про розірвання, який визначає порядок припинення співпраці.

Трудова угода: бланк в Україні

Зайшовши на наш сервіс, ви можете дуже швидко знайти зразок потрібного документа. Для цього введіть його назву у відповідне поле на головній сторінці сайту. Також на FastDoc всі шаблони зручно розміщені в окремих вкладках по темам. Тут ви знайдете бланки договорів для бізнесу, повсякденного життя, щодо нерухомості, а також трудових відносин. В останньому й знаходиться договір ЦПХ, бланк скачати буде легко та просто.

Перед тим, як сплатити, переконайтеся, що вам потрібні не трудові, а договори ЦПХ, бланк саме для цих угод знаходиться в даному розділі. Якщо ж вам потрібно найняти працівника у штат, зверніться до шаблона “Трудовий договір між юридичною особою та працівником” чи “Трудовий договір між працівником і фізичною особою”.

В даному розділі нашого сервісу представлена стандартна трудова угода — зразок для України державною мовою. Приклад потрібно заповнити, вказавши дані сторін, які підписують договір. Щоб отримати документ, дійте наступним чином:

  • Виберіть "Заповнити шаблон" і введіть відповіді на питання, які запропонує система для автоматичного заповнення.
  • Сплатіть зразок трудової угоди (Україна) одним із запропонованих способів (Приват24, LiqPay або Checkout).
  • Введіть контактні дані. Знадобиться точний e-mail, на який прийде документ. 
  • Отримайте трудову угоду — зразок з повністю заповненими даними. Документ доступний в різних форматах — word, pdf, його також можна завантажити на сайті.

Щоб заповнити зразок договору ЦПХ, вам потрібно внести такі дані:

  • Інформацію щодо правових статусів сторін та їх назви (імена).
  • Опис та перелік послуг, які надаються.
  • Про оплату послуг, які передбачає готовий приклад договору ЦПХ: з ПДВ чи без нього, готівкова форма чи безготівкова тощо.
  • Строк дії договору.

Інші документи:

Заповнити шаблон

Примітка

  • Не потребує державної реєстрації
  • Факт отримання результату обов’язково оформлюється Актом приймання-передачі
  • Не зобов’язує Замовника дотримуватись трудового законодавства
  • Не встановлені жодні обмеження щодо винагороди
  • Укладається лише на визначений строк
  • Не потребує оформлення (у вигляді наказу, розпорядження тощо)
  • Підлягає ретельній перевірці з боку контролюючих органів

Принцип роботи з конструктором

1.Виберіть шаблон
Виберіть шаблон потрібного докумену та натисніть кнопку "Заповнити шаблон".

2.Заповніть форму
Дайте відповіді на запитання у формі справа, на основі яких і буде створено Ваш документ.

3.Збережіть документ
Збережіть готовий документ у форматах Word або PDF з можливістю його подальшого редагування.