Договір оренди квартири - важлива складова звичної нам процедури знімання житла. Однак, як і будь-який інший документ він несе певні ризики як для орендодавця так і для орендаря. Для того, щоб не попастися на хитрощі не чесних людей, а також убезпечити себе укладаючи угоду такого типу, треба розібратися в типових питаннях.

Що таке договір оренди житлового приміщення

В першу чергу це документ, в якому господар житла, що здається або засвідчена особа разом з квартирантом прописує деталі і умови майбутньої оренди. Основне завдання укладення такого договору це регуляція відносин і захисту сторін угоди при потенційних конфліктах. Підписувати документ можна без присутності нотаріуса. Основним важелем законодавства в даній процедурі виступає Цивільний кодекс України.

Чим відрізняється стандартний договір оренди квартири від інших документів

Договір оренди квартири, бланк якого можна знайти і роздрукувати в Інтернеті містить в собі всю загальну інформацію про об'єкт здачі. Він включає в себе точну адресу, площу, перелік меблів і техніки, дані про інші технічних і не тільки характеристики. Це все необхідно для захисту інтересів будь-якого боку в разі виникнення спірних моментів під час або після закінчення дії договору. Маючи офіційне підтвердження тієї чи іншої інформації набагато простіше буде довести свою правоту. Особливо, якщо справа дійде до судових розглядів.

Нюанси перед процедурою підписання типового договору оренди квартири

Правильний договір оренди квартири - остання стадія процесу оренди. Перш за все, як орендодавцю так і орендарю необхідно уточнити всі аспекти і деталі майбутньої угоди. Крім того, рекомендується перевірити всі документи на квартиру, чи немає на ній заборгованостей по рахунках, а також не зайвим буде поспілкуватися з сусідами, якщо ви все таки збираєтеся орендувати житло. Господар в свою чергу може перевірити наявність документів, громадянство, а також відсутність штрафів, судимостей і інших потенційних накладок.

Обов'язкові пункти, які повинен мати простий договір оренди квартири. Зразок 2021

Документ буде вважатися правильним і дійсним тільки якщо в ньому прописана така інформація:

  • Паспортні дані сторін угоди
  • Інформація про об'єкт (предмет) договору
  • Чітка сума оплати за оренду
  • Термін договору

Крім того, можливі додаткові пункти, які передбачають вирішення спірних ситуацій. Вони обумовлюються попередньо і вписуються окремо у відповідній графі договору для оренди квартири.

Фактично, кожен такий документ - оригінальний і загальноприйнятого стандарту не існує. Важлива, тільки наявність основних пунктів, які обов'язково повинні бути прописані для присвоєння договором юридичної сили.