Договір оренди квартири

Договір оренди квартири - важлива складова пошуку і оренди житла, що застосовується для повного розуміння термінів, вартості, умов проживання, розподілу матеріальної відповідальності сторін та інших важливих нюансів. Його підписують обидві сторони (і наймач і орендодавець), остаточно запевняючи свої права і обов'язки. У разі виникнення проблем, саме договір оренди житлового приміщення може допомогти захистити дві сторони. Навіть в суді.

Де прописані ключові положення типового договору оренди квартири?

Ключові положення прописуються в Цивільному кодексі України. В результаті, вони складаються в простій договір оренди квартири, зразок якого є у вільному доступі у нас на сайті. Документ має письмову форму і стає легальним після підпису обох сторін. Присутність нотаріуса при цьому необов'язково. Його можна залучити для доповнення або зміни стандартного договору оренди квартири. При підписі може бути присутнім ріелтор, якщо ви вдавалися до його послуг.

Ключові положення простого договору оренди квартири

Договір оренди житлового приміщення між фізичними особами включає такі пункти як: термін проживання, розмір плати за житло, зони відповідальності наймача і орендодавця, умови розірвання документа.

Договір для оренди квартири може бути довгостроковий (без обмежень) і короткостроковий (до 1 року). Мінімальний термін - одна година.

Які документи потрібні для оформлення правильного договору оренди квартири?

Для заселення наймачеві досить надати документи, що засвідчують його особу. А ось орендодавцю потрібно мати з собою документи, що засвідчують його особу та підтверджують право власності на квартиру, виписку з Єдиного державного реєстру майнових прав.

Крім того, у наймача є право вимагати документи, що підтверджують відсутність заборгованості по квартирі.

Процедура укладення простого договору оренди квартири

Договір оренди житлового приміщення з фізичною особою може підписуватись самостійно або з присутністю ріелтора, якщо використовувалися його послуги. Документ повинен існувати в двох ідентичних зразках, так як він може стати повноцінною підставою для звернення до суду в разі порушення умов, узгоджених в ньому.

Договір оренди житлового приміщення між фізичною та юридичною особою проходить за тим же принципом. Виняток становить те, що крім підпису ставиться печатка компанії. Зазвичай, так роблять для того, щоб створити умови проживання для фахівців. В такому випадку, юридична особа укладає окремі договори з працівниками, де будуть прописані окремі умови користування службовим житлом.

Чому важливо укладати договір оренди квартири?

Укладати договір оренди квартири необхідно, щоб не зіткнутися з проблемою незаконного виселення квартирантів, оплатою житла. Також документ допомагає уникнути труднощів з податковою службою.