Порядок складання та дотримання договору оренди нежитлового приміщення регулюється Цивільним кодексом України. Згідно з ним фізична або юридична особа може передати іншій фізичній або юридичній особі права на користування нежитловим приміщенням за певну плату і на певний термін. Таким чином, договір оренди нежитлового приміщення в Україні стає важливим документом, складання якого просто необхідно для захисту прав і доказу обов'язків у разі невиконання однією із сторін умов. При чому, не існує договору вигідного тільки для однієї зі сторін. Якщо ви бачите такий, значить, швидше за все, маєте справу з шахраями. В такому випадку слід переглянути умови угоди або зовсім відмовитися від неї.

Форма та зразок договору оренди нежитлового приміщення

Зразок договору оренди нежитлового приміщення з фізичною особою можна знайти у вільному доступі в Інтернеті або у нас на сайті. У ньому стверджується предмет договору, орендна плата, зобов'язання сторін щодо один одного і приміщення, відповідальність обох сторін, юридичні адреси, реквізити і підписи обох сторін, а також інші умови договору.

Також дуже важливо обговорити такі пункти як оплата комунальних платежів, відсоток можливого збільшення орендної плати, наявність телефонного зв'язку і доступу в мережу Інтернет, проведення ремонтних робіт та умов розірвання договору оренди нежитлового приміщення Україна.

Документ повинен надаватись в письмовій формі у двох примірниках (по одному для орендодавця і наймача). Засвідчення нотаріуса не обов'язково. Воно може бути проведено в разі бажання однієї зі сторін (або обох), а також необхідно коли:

  • Строк оренди більш ніж три роки;
  • Об'єкт є комунальною або державною власністю і укладений внаслідок проведення електронного аукціону більш ніж на п'ять років.

Наявність яких документів має на увазі зразок договору оренди нежитлового приміщення в Україні?

Для того щоб домовитися про оренду нежитлового приміщення (офісу, складу, приміщення для торгівлі) обом сторонам потрібно підготувати певний пакет документів. Наймач повинен мати з собою документи, що підтверджують його особу. Він має право запросити в орендодавця:

  • Документи, що підтверджують право власності на приміщення;
  • План приміщення;
  • Технічний паспорт приміщення;
  • Акт приймання-передачі приміщення з описаним станом об'єкта.

Що таке поняття суборенду і чи описується воно в типовому договорі оренди нежитлового приміщення?

Суборенда - можливість наймачем здавати приміщення в оренду третім особам. Передача власності в піднайм здійснюється тільки в тому випадку, якщо це передбачено в договорі або обговорено з орендодавцем. Якщо ж наймач здає приміщення в оренду третім особам без угоди з орендодавцем, останній має повне право на законних підставах розірвати простий договір оренди нежитлового приміщення достроково.