Сьогоднішня тема дуже цікава так як вона стосується конфіденційної інформації. Можливо сприйняття конфіденційної інформації може бути складним, але дуже важливо розуміти, що це таке. Найчастіше вже зараз просунуті керівники, прихильники стартап спільнот, молоді фахівці IT-індустрії, організатори концертів і фестивалів та інших заходів змушують підписувати своїх співробітників або пропонують їм настійно підписувати Договір про нерозголошення конфіденційної інформації.
Договір може називатися по-різному, наприклад: договір про захист конфіденційної інформації, NDA (Non-disclosure Agreement), договір про конфіденційність - аргументи наводяться різні, але внаслідок ви отримуєте документ, досить страхітливий, де більше, ніж один, два або три листа і розписано щось, що вас дуже лякає.

Сьогодні ми розберемося що це таке, навіщо це потрібно і що це зовсім не страхітливий документ, а він захищає ту цінну інформацію, яку, наприклад, організатор фестивалю або якогось концерту хоче вберегти. Він її збирав довго, він володіє цією інформацією, і коли ви робите якусь послугу всього лише приступаючи до роботи на рік або на кілька місяців, то починаєте користуватися цією інформацією. Так як для власника будь-якої організації ця інформація цінна - він бажає її захистити, і коли цю інформацію хтось може винести за рамки цієї організації стає вже не по собі.

Що таке договір про нерозголошення конфіденційної інформації (NDA)?

Перш за все це певна угода, де чітко прописуються, як і в договорі на нашому сервісі, такі пункти:

  • щодо чого підписуємо цей договір, наприклад, організатор фестивалю дав нам дуже багато інформації про артистів, про їхні дані (імена прізвища, телефони, гонорари) і ви, працюючи з цією інформацією запрошували їх на фестиваль або концерт для того, щоб здійснити якісь послуги по організації. Предметом договору буде ось ця інформація і її визнав за необхідне захистити цей організатор або власник, а значить ви підпишіть NDA.
  • далі буде такий пункт як термін дії договору про нерозголошення конфіденційної інформації. Але тут є особливість, наприклад, договір укладається на обмежений період часу, але також є і термін дії після закінчення договору, протягом якого ви зобов'язані не використовувати цю інформацію ніде. Наприклад, договір ви уклали до моменту повного виконання зобов'язань обох сторін, але в угоді є пункт «протягом 50 років після закінчення терміну дії цього договору ви не маєте права розповідати, показувати чи використовувати цю інформацію». Це звучить дуже страшно, але насправді це правильно адже цю інформацію збирали довгими-довгими роками, тому ви її для роботи використовуйте, а поза роботою ви цією інформацією не користуйтеся.
  • дуже важливий пункт про штрафи, звичайно ж мова йде про якийсь фінансової невигідною історії, коли вам просто виставлять компенсацію або штрафні санкції в розмірі з п'ятьма або шістьма нулями за порушення пункту договору про конфіденційність, або ще гірше, за кожен випадок такого порушення окремо . Це дуже важливі пункти, прочитайте їх, зважте все, варто братися за таку роботу, де такі високі вимоги, впораєтеся ви.


Після того як ви прочитуєте повністю договір ви маєте право внести туди якісь свої коментарі або правки (така можливість є на нашому сервісі FastDoc вже після завантаження документа), але якщо, по суті, договір виглядає таким чином, що ви, власне, просто отримуєте інформацію і захищатися буде сам організатор або власник цієї інформації, то ви або погоджуєтеся з цією інформацією або ж не підписуйте і йдіть з цього місця роботи.

Найкраще NDA підписувати безпосередньо перед початком спільної роботи, менш хороший варіант підписати під час виконання обов'язків або після, але гірше за все буде не підписати такий договір і потім нести втрати, які не підкріплені ніякої компенсацією.
Для організаторів - потрібно складати цей контракт до того, коли ви приймаєте людини на роботу, а для того, хто приходить на роботу - потрібно відразу дізнатися чи є такі обмеження, тому що, якщо вони раптом з'являться ви повинні бути до цього готовим.

Де взяти таку угоду про нерозголошення (NDA)?

Ви прочитали що це важливо, а тепер питання, де ж його взяти. На нашому сервісі FastDoc є можливість скласти договір індивідуально під себе за допомогою простого конструктора з підказками. Щоб придбати договір про нерозголошення, зразок потрібно заповнити. Введіть необхідну інформацію і після оплати скачайте готовий документ в форматі pdf або word. Ми також відправляємо готове угоду на e-mail.

Пам'ятайте, якщо у вас є цінна інформація або вона з'явиться в процесі роботи ви зобов'язані захистити її так, щоб потім не було питань і інші будь-які ваші конкуренти не заволоділи нею. В даний момент для вас це може звучати дивно, але, наприклад, дуже часто розробники, посварившись розходяться, а їх спільна напрацювання йде в руки конкурентів, а все тому що ця інформація раніше не була захищена. Ми радимо підписувати таку угоду навіть коли ви артист і у вас є псевдонім, але ви не хочете, щоб хто-небудь знав, як вас звуть насправді. Навіть фотографи, які знімають, а потім ті кадри виставляють у себе як портфоліо, а ви не хочете, щоб вони цим користувалися, можуть бути обмежені в своїх діях, для цього, будь ласка, підписуйте Договір, де позначте що саме ці дані конфіденційні і тоді у вас не буде з цим проблем, і ви не будете турбуватися про те, що щось стало відомо тому, хто знати про це не повинен.


Почніть свою спільну роботу над проектом правильно - з підписання NDA!