05-08-2021

Трудовий договір між працівником і фізичною особою
Трудовий договір між працівником і фізичною особою має на меті захистити права фахівців і окреслити обов'язки, за межі яких вони не можуть виходити. Таким чином, в разі порушення однією зі сторін цих прав і обов'язків або ж виникнення аварійної ситуації, небезпечної для здоров'я, життя і власності однієї зі сторін, саме цей договір може стати підставою для проведення суду.
Які документи потрібні для оформлення трудового договору між працівником і фізичною особою?
Кожна зацікавлена в підписанні договору сторона повинна підготувати певний пакет документів, що засвідчують особу. Фізичній особі потрібно надати ідентифікаційний номер (або серію та номер паспорта, якщо в особи немає реєстраційного номера облікової картки платника податків з тих чи інших переконань). Працівникові необхідно мати при собі:
- Трудову книжку;
- Ідентифікаційний номер (реєстраційний номер облікової картки платника податків) або серію та номер паспорта;
- Оригінал і завірену копію доручення (якщо ви виступаєте від імені працівника).
Трудовий договір між працівником і фізичною особою - бланк і форма подачі
Цей документ укладається виключно в письмовій формі. Він повинен бути представлений в трьох примірниках. Один віддається фізичній особі, один. Ще один готується для реєстрації в державній службі зайнятості. Документи потрібно подати терміном в один тиждень після того, як працівнику фактично дозволили працювати. Якщо ви не встигли це зробити, трудовий договір вважається недійсним.
У бланку трудового договору між працівником і фізичною особою записується:
- Дані про працівника і фізичну особу;
- Ідентифікаційні коди (реєстраційні номери облікової картки платника податків) обох сторін;
- Серія, номер, дата видачі паспортів обох сторін;
- Термін дії договору;
- Зобов'язання, які фахівець повинен виконувати;
- Розмір заробітної плати працівника;
- Час виконання робіт;
- Дні тижня, вільні від роботи;
- Тривалість щорічної відпустки;
- Підстава для пільг (якщо така є).
Трудовий договір між працівником і фізичною особою України буде регулювати порядок і умови роботи фахівця. Тому в його інтересах заповнювати документ правильно і з детальним обговоренням всіх нюансів. Звичайно, ви зможете в будь-який момент розірвати його згідно з обумовленим порядком, але чи буде коштувати така гра свічок?
Чи можна крім основної роботи, у вільний від неї час виконувати іншу роботу на умовах трудового договору?
Чинне законодавство України допускає таку можливість. Згідно з ним, працівник має право у вільний від основної роботи час, виконувати іншу оплачувану регулярну роботу. Також договір між працівником і фізичною особою дозволяє працювати в іншій організації, якщо не вказано протилежного.