Договір про надання послуг - важлива складова відносин між людиною, яка надає послуги і людиною, якій потрібна ця послуга. Він дозволяє захистити інтереси кожної зі сторін у разі виникнення форс-мажорних ситуацій.

Даний документ підходить для угод з надання більшості послуг. Від договору підряду, договір надання послуг відрізняється тим, що замовник оплачує процес, а не результат. Це можна пояснити на наступному прикладі:

«Ви записалися в школу танців. Там проходить навчання, за яке ви платите. Результатом буде наявність нематеріальних умінь. Значить, перед цим ви повинні оформити типовий договір надання послуг.

А ось якщо ви вклалися в ремонт цієї ж школи, результат буде матеріальним (чудова студія). Значить, вам потрібен договір підряду ».

Між якими особами можна укласти даний документ?

Договір про надання послуг в такій країні, як Україна може оформити людина будь-якого статусу:

  • Фізична особа;
  • Фізична особа підприємець;
  • Юридична особа.

Договір про надання послуг: зразок

Зразок даного документа можна знайти у нас на сайті. Там же його можна завантажити або конвертувати під ваш випадок. У ньому повинна бути інформація про осіб замовника і виконавця, реквізити і юридичні адреси кожного боку, обсяги послуги, скільки робочого часу вона вимагає, як розраховується, в який термін буде готова і так далі. Також в договорі записуються відомості, що окреслюють:

  • Обов'язки замовника і виконавця;
  • Вартість і послідовність оплати послуг (фіксована або нефіксована вартість, як розраховується ціна послуги, чи існує передоплата, погодинна оплата, оплата після виконання завдання, мішаний спосіб і тд);
  • Відповідальність кожної зі сторін (штраф, відшкодування реальних збитків) і послідовності вирішення конфліктів між ними;
  • Інші умови (наявність приміщення, обладнання, ліцензії, пункту про конфіденційність і тд).

Внизу на всіх примірниках в обов'язковому порядку повинен стояти підпис кожної зі сторін.

Важлива замітка: виконавець повинен виконати роботу особисто (без залучення посередників). У той же час, якщо це передбачено договором, виконавець може залучити третіх осіб, але при цьому залишатися відповідальним перед замовником.

Оскільки договір про надання послуг може стати повноцінною підставою для ведення судової справи, його можна оформляти тільки в письмовому вигляді. Інакше він не буде вважатися дійсним.

Як в разі потреби можна розірвати типовий договір про надання послуг України?

Розірвати договір можна, відмовившись від нього шляхом односторонньої відмови на підставах, встановлених законом України (Цивільним Кодексом або будь-яким іншим).