11-02-2021

Договір поставки товару
Договір купівлі продажу товару може захистити від багатьох несподіванок, пов'язаних з цією процедурою. Наприклад, неможливість повернення через не відповідність стандартам якості продуктів або недостачі в комплекті. Правильно складений договір буде враховувати обов'язки і права, діяти «на руку» кожній стороні.
Договір поставки товару згідно з юридичною термінологією є одним з різновидів договору купівлі продажу. Однак має деякі відмінності.
На що може укладатися договір поставки?
Договір поставки в такій країні, як Україна регулює продаж і покупку наступних товарів:
- Матеріалів для виготовлення продукції;
- Комплектуючих деталей для створення продукції;
- Сировини виробництва продуктів харчування;
- Обладнання для фабрик і заводів;
- Готова продукція будь-якого характеру;
- І інші.
Укладати типовий договір поставки можуть тільки юридичні особи, фізичні особи-підприємці для використання товарів у господарській чи іншій діяльності, не пов'язаної з особистими потребами.
Договір поставки: зразок Україна і форма
Бажано, щоб договір поставки товару оформлявся на українській мові. Він повинен бути представлений в письмовому вигляді, щоб в разі форс-мажорних ситуацій використовуватися як доказ правоти однієї зі (або обох) сторін.
Типовий договір поставки представлений в двох формах: повної та скороченої. Перша має на увазі під собою підпис єдиного документа, а друга прийняття постачальником замовлення покупця.
Договір поставки товару, зразок якого можна знайти у нас на сайті, включає в себе лаконічну ключову інформацію про обидві сторони, предмет договору, порядок передачі товару, його якості і вартості. Також там позначаються дані про:
- Кількості поставки (вага, обсяг партії, кількість одиниць (штук) товару);
- Терміни поставки (один рік, більше одного року);
- Відповідальності сторін (що загрожує сторонам у разі невиконання умов, наприклад штраф або повернення партії товару);
- Порядок вирішення спірних питань і форс-мажорних ситуацій;
- Можливість або неможливість зміни договору.
Чи може покупець відмовитися від товару, у випадках, завірених типовим договором поставки?
Так, покупець має на це право. Але тільки у випадках, коли якість не відповідає заявленому (з тенденцією в негативну сторону). Він також може вимагати від постачальника усунення мінусів товарів, якщо це можливо зробити без їх повернення.
Що робити, якщо в договорі поставки обладнання одна кількість одиниць, а фактично інша?
Під час прийому товару необхідно скласти спеціальний акт прийому-передачі. Чи не пізніше ніж через 10 днів після прийому продукції, необхідно показати акт постачальнику для з'ясування ситуації. Якщо цього не відбувається, можна звернутися в суд з усіма документами.