Продивіться дрібний шрифт і знайдіть найнеобхідніше.

Купівля нового комп'ютера, дивана або холодильника в магазині проста справа. Ви вибираєте продукт, який найкраще підходить для вас, оплачуєте його, далі Ви отримуєте квитанцію і йдете геть.

За винятком податків, більшість повсякденних покупок не включають ніяких додаткових зборів або незнайомої мови. А якщо ви платите готівкою, то зможете піти, взагалі нічого не підписуючи.

Однак покупка автомобілів - це набагато складніша угода. Для більшості з нас отримання цього нового (або нового для вас) автомобіля включає в себе більше клопотів, ніж просто податки. І навіть якщо ви платите готівкою, вам, можливо, доведеться підписати дюжину різних форм, залежно від того, де ви живете, як ви платите за автомобіль і чи бере участь дилерський центр.

Через всі папери, які стоять перед вами, коли ви купуєте автомобіль, може бути складно розібратися в тому, що вимагає вашої повної уваги, а що можна перегорнути. Ось шість найважливіших документів, які вас попросять підписати, коли ви укладаєте угоду на автомобіль. Ми також вкажемо, який розділ має найбільше значення. Зверніть увагу, що в залежності від регіону назви документів можуть незначно відрізнятися. Крім того, деякі з цих форм можуть бути об'єднані.

 

1. Договір купівлі-продажу авто

Хоча договір купівлі-продажу автомобіля є найважливішим з усіх пунктів, які ви підпишете, він буде одним з останніх, які ви побачите. Він деталізує вашу фінансову та платіжну інформацію. Він також повинен мати список кожного товару, який буде включений в загальну покупну ціну, включаючи всі податки, збори та додаткові продукти, якщо такі є, за які ви повинні заплатити. Він може бути довгим, і в ньому буде представлено багато інформації.

Виділіть час для розгляду контракту. Шанси на те, що Ви зможете змінити будь-яку з умов після підписання, невеликі.

 

2. Інструкція Для Покупців Уживаних Автомобілів

У договорі повинні бути чітко вказані як мінімум рік випуску, марка, модель та ідентифікаційний номер автомобіля (VIN).

На що звертати увагу:

Гарантійна інформація. Гарантійний талон чи пункт договору або ж додаткова угода детально описує, на які системи поширюється гарантія, а також опис того, який відсоток гарантійних витрат буде покриватися Продавцем в разі необхідності ремонту, і тривалість гарантії.

 

3. Акт прийому-передачі автомобіля

Ця форма описує продаваний транспортний засіб, включаючи рік випуску, марку, VIN і номерний знак (якщо автомобіль використовується). Він також деталізує пробіг на одометрі в момент покупки. Він відзначає відпускну ціну автомобіля. Нарешті, він передає право власності.

На що звертати увагу:

Продажна ціна. Переконайтеся, що він відповідає тому, про що Ви домовлялися. Переконайтеся, що ваше ім'я, адреса та інша інформація вірні. Знайшовши помилку зараз, ви заощадите час і нерви.

 

4. Кредитна заявка

Ця форма необхідна для запуску вашого кредиту та подання заявки на фінансування. Якщо ви збираєтесь здійснити покупку у дилерському центрі, то він повинен мати ваш дозвіл на перевірку кредитоспроможності, і ви зазвичай даєте це схвалення в кредитній заявці.

На що звертати увагу:

Точна інформація. Якщо хтось інший, крім вас, заповнив кредитну заявку-наприклад, ваш чоловік за вашим запитом, - переконайтеся, що вся інформація в ній вірна. В іншому випадку це може зашкодити вашій ймовірності отримати схвалення на фінансування.

 

5. Будь-які документи, в яких є грошові суми

На жаль, деякі покупці платять за товари або послуги, які вони не обирали. Щоб звести до мінімуму ризик того, що це станеться у вашій угоді, перевірте будь-яку цифру, яка нагадує платіж або грошову суму. Часто автодилери пропонують додаткові продукти або послуги у формі, що явно відноситься до продукту, який вони намагаються продати.

 

Інвестуйте час зараз, щоб уникнути проблем пізніше

Час, який ви витрачаєте, вартий того, особливо якщо ваша старанність рятує вас від помилки, яка може коштувати вам тисячі доларів. На відміну від комп’ютера чи дивана, ви не можете легко повернути новий автомобіль, який ви тільки що купили, тому будьте обачними.