Договір про співпрацю (зразок, шаблон)

Інші назви документа: Договір про співпрацю, договір про партнерство, договір про партнерство та ділове співробітництво, угода про співробітництво та організацію взаємовідносин, меморандум про співпрацю між юридичними особами.

Оцінка
Остання версія 28.02.2024
Розмір 3 сторінки
Формат Word і PDF
Заповнити шаблон

Договір про співпрацю в Україні

Згідно з угодою про співпрацю, його сторони погоджуються здійснювати спільну діяльність для досягнення спільної мети. Умови угоди про партнерство не повинні бути протизаконними, вони не вимагають реєстрації юридичної особи та реалізуються на підставі спільних інтересів.

Договір про партнерство: поняття, предмет і форма укладення

Особливістю документа є те, що його учасники працюють разом, а не виступають в ролі роботодавця і найнятого особи або інших протилежних сторін. За змістом договір про партнерство може бути укладений для отримання доходів або відповідно до умов, не пов'язаних з отриманням прибутку. Тому такого документа досить для реалізації разової спільної діяльності без утворення окремого підприємства. Договір прописує час співпраці, встановлює відповідальності та права кожного боку.

Договір про співпрацю (партнерство) можуть укладати не тільки юридичні, а й фізичні особи та приватні підприємці. Також потрібно враховувати наступне:

  • Щоб забезпечити фінансову сторону угоди, сторони можуть об'єднувати вклади (просте товариство) або обійтися без вкладень.
  • Документ укладається в письмовому вигляді, він не вимагає державної реєстрації та нотаріального посвідчення (при обопільній згоді).
  • Договір вважається укладеним у момент фактичного підписання сторонами.

Договір про партнерство в бізнесі: умови

Документ регламентується Цивільним кодексом України, його розірвання допустимо за взаємним погодженням сторін або за ініціативою одного з партнерів шляхом письмового повідомлення заздалегідь, до фактичного розірвання. Договір обов'язково повинен містити інформацію про:

  • Права та обов'язки учасників.
  • Сфері співпраці.
  • Порядок та інші особливості організації партнерства.

Зміни та доповнення до типового договору про взаємне співробітництво вносяться в письмовому вигляді - укладається додаткова угода. Поправки приймаються за згодою сторін і реєструються також, як і основний договір про партнерство.

Що вказується в договорі про партнерство

  • Внесене майно повинно використовуватися тільки в інтересах кожної сторони, воно є загальним.
  • Бухгалтерський облік ведеться одним з учасників за згодою сторони-партнера. Допускається залучення стороннього бухгалтера.
  • Якщо під час ведення спільного господарства у сторін виникли розбіжності, права користування комерційній прибутком або іншої вигоди, отриманої від спільної діяльності, може визначити суд.
  • Загальні комерційні та некомерційні заходи реалізуються або спільно, або одним з учасників за згодою партнера.
  • Співпраця з третіми особами повинно здійснюватися за спільною згодою.
  • У будь-який час кожен учасник має право ознайомитися з усіма документами, пов'язаними із загальними справами. Партнер не повинен перешкоджати заходу, будь-які заборони неможливі.

Договір про співпрацю в Україні також має містити інформацію про те, що якщо одна зі сторін здійснила операцію в інтересах усіх учасників і зазнала збитків, то вона має право на відшкодування витрат. З іншого боку, якщо партнер вчинив дію, яка призвела до збитків загальної діяльності, він повинен відшкодувати витрати.

Договір про співпрацю, приклад якого ви можете скачати на нашому сайті, не є угодою про спільну діяльність, але це документ також доступний в іншому розділі нашого сервісу.

Як розподіляються прибуток і збитки: договір про партнерство в бізнесі

Якщо договір про співпрацю передбачає загальні комерційні цілі, отриманий прибуток за замовчуванням розподіляється в залежності від суми вкладень учасників у спільне майно. Інші умови можна заздалегідь передбачити в змісті договору.

Коли потрібно скласти договір про співпрацю в бізнесі (зразок представлений на цій сторінці сайту), за умови, що діяльність учасників не пов'язана з прибутком, кожен з них відповідає за спільними зобов'язаннями. Партнери відповідальні залежно від вартості вкладу у спільне майно.

При укладанні договору про партнерство окремо обмовляється і прописується порядок оплати витрат або збитків, пов'язаних з реалізацією спільної діяльності. Якщо такого пункту не передбачено, всі витрати і збитки розподіляються рівнозначно внеску кожного партнера.

Партнерський договір про співпрацю: зразок для України

Якщо ви хочете укласти договір про співпрацю, зразок для України державною мовою доступний в цьому розділі нашого сервісу. За допомогою зручного конструктора можна сформувати готову угоду про партнерство в короткий термін. Дійте наступним чином:

  • Заповніть шаблон - дайте відповідь на питання системи, на підставі отриманої інформації формується документ.
  • Вкажіть e-mail і оплатіть послугу одним із запропонованих способів.
  • Збережіть документ, отриманий поштою, або скачайте його з сайту в форматі word або pdf. Отриманий договір можна редагувати, тому додаткові умови партнерства прі необхідності вносяться самостійно.

Представлений договір про співпрацю в Україні (зразок) складено досвідченими юристами, він відповідає чинному законодавству і прописує всі основні умови типової угоди партнерів. Якщо у вас виникли питання або складності, зверніться до розділу "Підтримка".

Інші документи:

Заповнити шаблон

Примітка

  • Договір не потребує державної реєстрації
  • Даний документ не є попереднім договором або договором про спільну діяльність
  • Розірвати договір можна як за взаємною згодою сторін, так і за односторонньої ініціативи
  • Посвідчення (завірення) нотаріуса не є обов’язковим (за бажанням сторін)

Принцип роботи з конструктором

1.Виберіть шаблон
Виберіть шаблон потрібного докумену та натисніть кнопку "Заповнити шаблон".

2.Заповніть форму
Дайте відповіді на запитання у формі справа, на основі яких і буде створено Ваш документ.

3.Збережіть документ
Збережіть готовий документ у форматах Word або PDF з можливістю його подальшого редагування.